Cześć!

Część z Was chce często zmieniać kolory i zdobienia, inni stawiają na wygodę i trwałe paznokcie hybrydowe. Do niedawna taki manicure zarezerwowany był wyłącznie dla gabinetów kosmetycznych. A gdyby tak przenieść gabinet do domu i bawić się dowoli prostymi zdobieniami paznokci?

Lubicie wzorki na hybrydach, ale niekoniecznie potraficie je sami namalować? Ten artykuł jest dla Was! 

Dużo osób zastanawia się czy istnieje możliwość wykonania stempli na lakierach hybrydowych, a jeśli tak, to jak się to robi? Czemu nie wychodzi? Czy są jakieś specjalne pieczątki do paznokci hybrydowych?

W tym poradniku postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i dowiecie się jak zrobić łatwo i szybko wzorki na hybrydzie.

Zaczynamy od wykonania tradycyjnego manicure hybrydowego: odsuwamy skórki (ja nie wycinam), odtłuszczamy płytkę paznokcia i nakładamy bazę hybrydową. Po utwardzeniu w lampie, nakładamy ulubiony lakier hybrydowy i znów utwardzamy, po czym odtłuszczamy paznokcie cleanerem, aby zmyć lepką warstwę dyspersyjną.

Czego potrzebujemy do wykonania stempli na hybrydzie?

Zasada jest taka sama, jak przy lakierach tradycyjnych. Stempel ze zdrapką, płytka do stempli i lakier do stempli.

Jaki stempel do hybryd?

Dobranie właściwego stempla to klucz do sukcesu. Istnieją stemple klasyczne gumowe, typu marshmallow oraz transparentne silikonowe. Dobór właściwego jest kwestią indywidualną, choć moim zdecydowanym ulubieńcem jest stempel przezroczysty. Przede wszystkim jest przejrzysty i można precyzyjnie trafić wzorem w odpowiednie miejsce na paznokciu.

Do bardzo długich paznokci i dużych wzorów przeważnie używam stempla Crystal Clear, do mniejszych zdobień lub kolorowanych (tzw. reverse stamping) uwielbiam 3w1 Super Clear. Jeśli nie zależy Wam na dokładnym celowaniu wzorem, możecie z powodzeniem używać stempli gumowych, gdyż równie świetnie odbijają zdobienia.

Moja drobna rada: do czarnego lakieru nie używajcie ciemnej gumy, a do jasnego białej - lakier będzie słabo widoczny na stemplu.

Uwaga na chińskie stemple i tanie wersje z Allegro - bardzo często mają twardą gumę, która nie zawsze odbija wzory, a do tego jest mało odporna i szybko się zużywa!

Oprócz stempla potrzebna będzie zdrapka (niektórzy nazywają ją “skrobakiem”, ale okropnie to brzmi :P ). Wszystkie stemple MoYou posiadają plastikową zdrapkę w zestawie. Możecie również używać dowolnej plastikowej karty. Przestrzegam jednak przed używaniem metalowych zdrapek! Źle zbierają lakier i mogą zniszczyć płytkę.

No i nie używamy do tego karty kredytowej! ;-)

Wybór blaszki do stempli ze wzorami

Tutaj również uważamy na chińskie zamienniki, które mogą być zbyt płytko wyżłobione i zwyczajnie nie odbijać wzorów. Sama przechodziłam ten etap, gdzie stemplowanie paznokci powoli przechodziło we frustrację, gdy po prostu nic nie wychodziło jak trzeba. I na pewno nie jedna z was miała podobny problem.

Jeżeli mamy dobre płytki, to wzory będą odbijać się idealnie i nie trzeba będzie powtarzać czynności do skutku. Jeżeli mamy te gorszej jakości, trzeba będzie wykazać się cierpliwością.

Proszę wyobraźcie sobie sytuację, w której w salonie kosmetycznym odbijają wam wzór kilka razy zanim poprawnie uda się go nanieść na paznokieć. 

Jakie lakiery do wykonania wzorków na hybrydach?

Wiele razy spotkałam się z opinią, że możemy skutecznie stemplować gęstymi lakierami tradycyjnymi. Próbowałam i nie polecam. Większość jest zbyt słabo napigmentowana, inne owszem, odbijają, ale nastawcie się na to, że wzór będzie blady, jakby wyblakły i niezbyt wyraźny.

No więc jaki lakier stemplujący na hybrydzie?

Z doświadczenia wiem, że najlepszy jest specjalny lakier do stempelków. Z powodzeniem możemy go używać na lakierze tradycyjnym oraz stemplować nim na hybrydach. Każdy z takich lakierów jest gęsty, dobrze napigmentowany i perfekcyjnie możemy odbijać nawet jasne wzory na ciemnych lakierach hybrydowych. 

Wzorki na hybrydzie krok po kroku.

Jeśli nie mieliście do tej pory styczności ze stemplowaniem paznokci na hybrydzie lub chcecie sobie przypomnieć cały proces, zachęcam, aby zajrzeć do posta Stemplowanie z MoYou London w 5 minut.

Wybrany przez nas wzór na płytce pokrywamy lakierem stemplującym i nadmiar zbieramy zdrapką. Przenosimy wzór na stempel, a następnie na uprzednio pomalowane i utwardzone paznokcie hybrydowe.

Pamiętajcie, żeby przed każdym przenoszeniem wzoru z płytki na stempel dokładnie oczyścić płytkę z resztek lakieru. Bez tego stempel będzie zbierał coraz mniej lakieru, aż w końcu wzór przestanie być wyraźny.

Jeśli martwicie się, że zabrudzicie skórki wokół paznokci lakierem, polecam zabezpieczać je specjalną gumą ochronną (płynny lateks), która wysycha bardzo szybko tworząc przezroczystą warstwę wokół paznokcia. Jednym ruchem ściągamy ją, nie brudząc skórek. Taki lateks ochronny świetnie sprawdzi się również przy malowaniu paznokci hybrydami. Jeśli przed utwardzeniem boicie się zabrudzić skórę - to produkt dla Was.

Gotowy wzór można pokryć topem hybrydowym i utwardzić go w lampie. Top coaty hybrydowe nie rozmazują stempli, więc z powodzeniem możemy ich używać. Zdobienie hybrydowe będzie z nami około 30 dni, do momentu usunięcia manicure.

To wszystko!

Metoda jest bardzo prosta i na pewno każda amatorka malowania paznokci hybrydowych poradzi sobie. Nie potrzeba szczególnych umiejętności, wystarczy odrobina praktyki i chęci, a cały proces zamieni się w świetną zabawę.

Poniżej krótki video tutorial, który krok po kroku pokazuje stemplowanie paznokci lakierami.