1. Czym są stemple do paznokci?

Stemple do paznokci to inaczej pieczątki o metalowym lub plastikowym uchwycie i gumowej bądź silikonowej główce, umożliwiające szybkie wykonanie nawet skomplikowanych wzorów na paznokciach.

W sprzedaży dostępne są zwykłe stemple oraz przezroczyste, pozwalające na precyzyjne wykonanie zdobień. Sprzedawane są wraz z plastikową zdrapką, służącą do zbierania nadmiaru lakieru z płytki do stempli. Warto wybierać stemple firmy MoYou London, gdyż są wykonane z wysokojakościowych produktów, dzięki czemu stempel posłuży nam długo.

2. Jak stemplować paznokcie?

Aby zacząć stemplować paznokcie, należy zaopatrzyć się w stempel, zdrapkę, lakier do stempli oraz płytkę z wzorami. Sam proces stemplowania paznokci jest bardzo prosty:

Krok 1 - Pomaluj paznokcie.

Krok 2 - Zdejmij folię ochronną z nowej płytki.

Krok 3 - Wybrany wzór pokrywamy lakierem do stempli.

Krok 4 - Używamy zdrapki do starcia nadmiaru lakieru.

Krok 5 - Przenosimy wzór na stempel.

Krok 6 - Odbijamy wzór ze stempla na paznokciu.

Krok 7 - Czyścimy stempel z resztek lakieru.

Krok 8 - Czyścimy płytkę z resztek lakieru.

Krok 9 - Gotowy wzór pokrywamy warstwą top coatu MoYou London Smudge Resistance, który nie rozmaże nam zdobienia.

Więcej znajdziesz w dziale z poradami: https://sferalakiera.pl/blog/stemple-do-paznokci/stemplowanie-z-moyou-london-w-5-minut

3. Jak zrobić stemple na hybrydzie?

Zasada jest praktycznie taka sama w przypadku lakierów tradycyjnych. Najpierw malujemy paznokcie lakierem hybrydowym utwardzamy go w lampie, by następnie odbić na nim wybrany wzór. Gotowe zdobienie pokrywamy top coatem hybrydowym i utwardzamy go w lampie. Topy hybrydowe nie rozmazują stemplowanego wzoru, możemy bezpiecznie użyć dowolnego.

Więcej informacji na temat stemplowania na hybrydach znajdziesz w dziale porad: https://sferalakiera.pl/blog/stemple-do-paznokci/stemple-na-hybrydzie

4. Dlaczego nie wychodzą stempelki na paznokciach?

Podstawowym problemem podczas stemplowania paznokci są źle dobrane produkty. 

Stempel - Warto zainwestować w dobry stempel do paznokci. Lateks powinien być odpowiednio miękki, a uchwyt wygodny. Gdy zależy Ci na precyzji, polecamy przezroczysty stempel do paznokci, który jest idealnie transparentny i posiada dużą główkę, więc nadaje się nawet do bardzo długich paznokci. Ponadto ma zdejmowaną końcówkę z dołu, by jeszcze bardziej poprawić przejrzystość. 

Zdrapka do stempli - Ten z pozoru mało istotny drobiazg może mieć duże znaczenie podczas stemplowania. Często do tanich stempli dołączona jest plastikowa zdrapka z metalową końcówką. Jest ona twarda, nieelastyczna i kompletnie nie nadaje się do zbierania nadmiaru lakieru z płytki. Należy używać wyłącznie zdrapek typu karta kredytowa, które są twarde lecz elastyczne. Idealnie sprawdzają się zdrapki dołączone do stempli MoYou London. Aby prawidłowo zebrać nadmiar lakieru ustawiamy zdrapkę pod kątem 45 stopni do blaszki.

Blaszki do stempli - Zbyt płytko wyżłobione, więc niewystarczająca ilość lakieru wpływa we wzór na płytce. Efektem jest słabo odbite zdobienie lub całkowicie nieudane stemplowanie.

Lakier do stempli - Zbyt rzadki i słabo napigmentowany. Lakier do stempli powinien być bardzo gęsty i kryć już przy jednej warstwie. Jeśli wybierzemy tradycyjny, zwykły lakier, rozpłynie się on po płytce i nie będziemy w stanie odbić go na stemplu.

5. Jak czyścić stempel do paznokci?

Zacznijmy od tego czym NIE należy czyścić stempli. Zdecydowanie odradzamy czyszczenia ostrymi środkami chemicznymi, takimi jak zmywacz do paznokci lub aceton. Mogą one bezpowrotnie zniszczyć lub zmatowić lateks. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy czyścić stemple za pomocą rolki do czyszczenia ubrań lub taśmy klejącej. Usuną one nadmiar lakieru i kurzu / kłaczków.

6. Czym jest preparat do ochrony skórek?

Jest to inaczej płynny lateks. Zabezpiecza skórki przed zalaniem lakierem do paznokci. Zapewnia łatwą aplikację pędzelkiem, identycznym jak w lakierze do paznokci. Nasz lateks bardzo szybko wysycha i łatwo zdejmuje się jednym ruchem.

7. Jaki wybrać stempel do paznokci?

Przede wszystkim odradzamy kupowanie stempla niemarkowego. Są to przeważnie słabej jakości produkty, wykonane z gorszych materiałów. I choć cena może zachęcać, to prawdopodobnie nie będzie się nadawał do stemplowania. Nawet jeśli do złudzenia przypomina markowe stemple, będzie różnić się np. miękkością gumy lub lateksu, przejrzystością oraz trwałością. 

Stempel przezroczysty czy zwykły? 

Jeśli chodzi o stemple MoYou London, to obie wersje tak samo dobrze odbijają wzory. Ogromnym plusem przezroczystych jest to, że wszystko widzimy podczas przenoszenia wzoru na paznokieć. Przezroczysty lateks pozwala nam precyzyjnie trafić wzorem w wybrane przez nas miejsce.

8. Czy mogę kupić zestaw startowy do stemplowania paznokci?

Tak. W naszej ofercie znajdują się zestawy startowe do stemplowania paznokci. W skład zestawu wchodzi lakier, stempel oraz płytka. Stworzyliśmy również bardziej rozbudowane zestawy zawierające trzy lakiery i stempel.

9. Jaki wybrać lakier do stemplowania paznokci?

Najlepszym wyborem będzie specjalny lakier do stempli, który jest odpowiednio napigmentowany i gęsty. W naszej ofercie mamy duży wybór kolorystyczny lakierów do stempli.

10. Gdzie znajdę pomysły na paznokcie?

Jeśli szukasz gotowych inspiracji na zdobienia paznokci, znajdziesz je w sekcji bloga w naszym sklepie bądź na profilach społecznościowych:

www.instagram.com/sferalakiera

www.facebook.com/sferalakiera

11. Gdzie kupić stemple do paznokci?

Stemple do paznokci marki MoYou London, jak i inne potrzebne do stemplowania akcesoria, zakupisz w sklepie internetowym sferalakiera.pl.

Produkt dodany do listy życzeń