Odżywki do paznokci

Dbasz o dłonie i paznokcie? Marzysz o odpowiedniej pielęgnacji, a może masz problemy z rozdwajaniem paznokci? Wybierz odpowiednią dla siebie odżywkę do paznokci. To absolutny must have w pielęgnacji dłoni. 

Malowanie paznokci, zmywanie, prace domowe, moczenie rąk i kontakt z detergentami nie wpływają korzystnie na stan paznokci. Aby je zabezpieczyć warto jest pokryć je warstwą odżywki lub stosować jako bazę pod lakier do paznokci. Czasem po długim stosowaniu hybryd paznokcie potrzebują wytchnienia. Warto wtedy dać im odpocząć i przez jakiś czas stosować odżywki do paznokci dobrane do indywidualnych potrzeb.

Odżywki do paznokci są częstym wyborem nie tylko w przypadku problematycznych płytek, ale jako część codziennej pielęgnacji. Zanim wybierzemy produkt dla siebie, warto zasięgnąć kompleksowej wiedzy na ich temat. Dzięki temu będziemy wiedziały, jaka odżywka pomoże przy naszym problemie. Warto po nie sięgnąć również na co dzień! Jednorazowa aplikacja trwa dosłownie chwilę, a gwarantuje ekspresowe, długotrwałe efekty.

Kto powinien korzystać z odżywek do paznokci?

Z odżywek do paznokci powinna korzystać przede wszystkim kobieta, która często wykonuje manicure, nakłada żele, czy też hybrydy. Jeżeli dużo sprzątamy chemicznymi detergentami, powinnyśmy również rozważyć zakup produktu tego typu. Dzięki temu możemy uniknąć problemu łamania się, osłabionej, czy też rozdwojonej płytki. Regularne stosowanie odżywki niesie ze sobą szereg właściwości, które doceni każda miłośniczka zdrowych i pięknych paznokci.

Działanie odżywki

Szeroka różnorodność odżywek powoduje, że ciężko się zdecydować na jeden konkretny produkt. Zwłaszcza kiedy, każdy z nich gwarantuje ekspresowe, kompleksowe działanie. Warto w tym celu zapoznać się z poszczególnymi składnikami aktywnymi i ich właściwościami, aby dopasować je do swoich własnych potrzeb.

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na odbudowaniu płytki paznokcia, warto poszukać odżywki, która będzie zawierała w sobie wapń oraz keratynę. W przypadku problemów z łamliwością i rozdwajaniem się paznokci można zastosować produkt z witaminami: E, F, C i B7. W celu zaś przyśpieszenia wzrostu płytki paznokcia pomoże na pewno krzemionka oraz żelazo.

Zastosowanie nie tylko lecznicze

Odżywka do paznokci to jednak coś więcej aniżeli tylko ochrona oraz odbudowa. Produkty tego typu mogą sprawdzać się znakomicie też jako utwardzacz do manicure zarówno tradycyjnego, jak też hybrydowego. Warto więc poszukać produktu o szerokim zastosowaniu. Dzięki temu zadbamy o naszą płytkę kompleksowo, dostarczając jej wszystkich niezbędnych składników, nawet wtedy kiedy wykonujemy manicure.

W naszym sklepie można znaleźć gamę odżywek odpowiadających różnym potrzebom paznokci. M.in odżywki nawilżające do suchych i łamliwych paznokci, odżywki do miękkich i słabych paznokci, a także wzmacniające serum oraz olejki do pielęgnacji nie tylko paznokci, ale i skórek wokół. Zregenerowane i odżywione paznokcie są najważniejszym elementem pięknego manicure. 

Produkt dodany do listy życzeń